Przystępność płyt wielkoformatowych

Przystępność płyt wielkoformatowych

Płytki wielkoformatowe to rozwiązanie, cieszące się niesłabnącą popularnością w naszym kraju. Powodem jest tu przede wszystkim wspaniała estetyka tego typu elementów, przewyższająca w znacznym stopniu niewielkie, pojedyncze płytki. Jedna płyta w dużym rozmiarze stwarza bowiem poczucie większej spójności, zakłócanej nierzadko przez mniejsze warianty, których wzory nie łączą się ze sobą w estetyczny sposób. A ponieważ cena płytek wielkoformatowych nie należy do bardzo wysokich, możemy w prosty sposób poprawić ogólną prezencję obranej przez nas aranżacji. Szczególnie, że wybór dostępnych designów jest tu naprawdę ogromny, co pozwala na sprawne dobranie płyt dla każdego z pomieszczeń, włącznie z przedpokojem. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Cena płytek wielkoformatowych i ich montażu

Cena płytek wielkoformatowych, zaprojektowanych przez uznane, polskie marki, oscyluje w granicach 160-210 złotych za sztukę. I chociaż wydawać by się mogło, że jest to opcja mniej opłacalna, niż konwencjonalne płytki, nie zapominajmy, że pojedynczy element w rozmiarze 120×120 pokrywa bardzo dużą powierzchnię. W efekcie, nie ma tu konieczności kupowania dużych ilości płyt. Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest także jego elastyczność. Pojedyncze płyty mogą być bowiem cięte i modyfikowane, aby dopasować je do zabudowy lub położenia ścian. Opcja wielkoformatowa to również znacznie szybszy montaż, niewymagający użycia większych ilości fug. Pamiętajmy jedynie, że ze względu na swój rozmiar, płytki tego typu są znacznie trudniejsze w kładzeniu. Z tego też powodu, lepszym rozwiązaniem jest tu wynajęcie doświadczonych specjalistów, aby uniknąć późniejszych nerwów i dodatkowych kosztów, związanych z modyfikacjami.

Płytki wielkoformatowe – znakomity stosunek ceny do jakości

Położone w sposób prawidłowy, płyty XXL nadadzą naszym wnętrzom wspaniałego, ekstrawaganckiego charakteru. Zapewniają one bowiem przestrzenność oraz skuteczne zaakcentowanie naszych mebli i ścian. Nieco wyższa cena płytek wielkoformatowych jest tu też gwarancją solidnego wykonania. Elementy te są bowiem odporne na ścieranie powierzchni, a także działanie wilgoci. W przypadku nieumyślnego zalania, możemy więc z łatwością usunąć z nich wszelkie plamy, bez obaw o powstawanie nieestetycznych śladów na powierzchni płytek.

Możesz również polubić…