Płytki heksagonalne – nietuzinkowe rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz

Płytki heksagonalne – nietuzinkowe rozwiązanie dla nowoczesnych wnętrz

Chociaż standardowe płytki o prostokątnym kształcie wciąż uchodzą za rozwiązanie podstawowe, a zarazem najbardziej popularne, Polacy coraz chętniej przyglądają się również nowoczesnym, bardziej oryginalnym opcjom. Mowa tu właśnie o nowatorskich płytkach heksagonalnych, o charakterystycznej formie, przypominającej plastry miodu. Oprócz inspiracji naturalnych, płytki te przywodzą też na myśl nowoczesne interfejsy, rodem z kina Science Fiction. Z tego też powodu, cieszą się one ogromnym uznaniem zarówno ze strony miłośników przyrodniczych akcentów, jak i stonowanego futuryzmu. Co więcej, takie oryginalne rozwiązanie jest dużo przystępniejsze, niż mogłoby nam się wydawać – ceny sześciokątnych płytek nierzadko wynoszą nieco ponad 30 złotych za sztukę. W niniejszym artykule przybliżymy temat tych wyjątkowych elementów aranżacyjnych.

Estetyka płytek heksagonalnych

Płytki heksagonalne są dostępne na rynku w różnych wariantach kolorystycznych. Najpowszechniejszą opcją są tu elementy białe i czarne, aczkolwiek znajdziemy też heksagony szare lub marmurowe. Wybierając płytki pod kątem kolorów, pamiętajmy, że elementy te powstały przede wszystkim z myślą o łączeniu ich. W efekcie, możemy tu postawić zarówno na jednolite ścianki lub podłogi, jak i stylowe mozaiki, oparte na kontrastujących ze sobą kolorach. Jedynym ograniczeniem jest tu wyłącznie nasza wyobraźnia. Dzięki wspaniałej prezencji przez nie zapewnionej, heksagony mogą z powodzeniem stać się elementem aranżacji kuchni i łazienki, a nierzadko także i salonu lub sypialni. Elementy te nie muszą bowiem zajmować całej powierzchni, ożywiając jedynie wybrane przez nas miejsca.

Niezawodność płytek heksagonalnych

Oprócz oryginalnej prezencji, płytki heksagonalne mają jeszcze jedną zaletę. Jest nią znakomita funkcjonalność, nie ustępująca w żadnym stopniu płytkom tradycyjnym. Heksagony są bowiem bardzo proste w montażu, zaś ich powierzchnia jest przyjemna w dotyku i łatwa w czyszczeniu. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy sześciokątne płytki zostały umieszczone na balkonie lub w kuchni tudzież łazience, czyli miejscach, w których nietrudno o wszelkie zabrudzenia. Producentem najwyższej klasy heksagonów jest chociażby polska marka Paradyż.

Możesz również polubić…