Jakie płytki łazienkowe uchodzą obecnie za najmodniejsze?

Jakie płytki łazienkowe uchodzą obecnie za najmodniejsze?

Łazienka to miejsce, które powinno odznaczać się przyjemną estetyką. To właśnie w niej dokonywać bowiem będziemy wszelkich rytuałów, obejmujących chociażby golenie tudzież mycie zębów. Jest to więc przestrzeń niezwykle prywatna, pozwalająca nam znaleźć się na chwilę poza codzienną rutyną. Takie intymne wręcz pomieszczenie nie powinno być więc traktowane jako szara konieczność. Szczególnie, że obecność wszelkich armatur oraz zabudowanych blatów otwiera przed nami prawdziwy ogrom możliwości aranżacyjnych, których nie zaimplementujemy, na przykład, w salonie. Warto jest więc przejrzeć obecne trendy i przekonać się, jak przystępne są modne płytki łazienkowe.

Modne płytki łazienkowe dla niewielkich metraży

Niestety, nie każdy z nas może pochwalić się ogromną, przestrzenną łazienką. Dotyczy to w szczególności mieszkańców bloków, korzystających nierzadko z łazienek nie tylko małych, ale też pozbawionych okien. Na rynku bez problemu znajdziemy jednak modne płytki łazienkowe w kolorze białego marmuru, które skutecznie ożywią niewielkie wnętrza. Jasna, połyskliwa powierzchnia płytek zapewnia tu jednocześnie lepsze odbijanie światła, co poprawia widoczność wewnątrz pomieszczenia. Białe lub szare płytki to także idealny sposób na optyczne powiększenie łazienki. Pamiętajmy również, że marmur wspaniale komponuje się z drewnem oraz elementami drewnopodobnymi. Należy jedynie zadbać o akcenty o jaśniejszych odcieniach, ponieważ czarne i ciemnobrązowe drewno, szczególnie w dużym natężeniu, może spowodować efekt przytłoczenia.

Modne płytki łazienkowe dla przestrzennych pomieszczeń

W dużych, przestrzennych łazienkach, warto jest zastanowić się nad modnymi płytkami łazienkowymi, imitującymi czarny marmur. Ten szlachetny materiał pozwoli nam bowiem nadać wnętrzu prawdziwie szykownego charakteru, który możemy dodatkowo spotęgować, sięgając po złotą, srebrną lub chromowaną armaturę. Inną, bardziej nowoczesną opcją są tu heksagonalne płytki. Z elementów tych możemy bowiem stworzyć wyjątkowe mozaiki, pokrywające zarówno ściany, jak i podłogi. Najpopularniejsze płytki do łazienek tego typu znajdziemy w renomowanych, specjalistycznych sklepach, jak chociażby Studio Modne Płytki.

Możesz również polubić…